![](http://idu.at.ua/_nw/0/s52391547.jpg)
17 березня в Національній академії державного управління при Президентові України розпочалась Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю «Розвиток громадянських компетентностей в Україні».
Захід відкрили президент Національної академії Юрій Ковбасюк та директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгер Тауш.
З вітальним словом до учасників звернулись Голова Національно агентства України з питань Державної служби Костянтин Ващенко, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей та віце-президент Національної академії педагогічних наук України Володимир Луговий.
Учасникам конференції зачитали вітальний лист від голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілії Гриневич.
Конференцію організовано за результатами швейцарсько-українського проекту “Розвиток громадянських компетентностей в Україні - DOCCU”, що впроваджується Національною академією державного управління при Президентові України, Цюріхським педагогічним університетом (Швейцарія), КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» (Київська область) та Одеським інститутом удосконалення вчителів.
![](http://idu.at.ua/_nw/0/s08471626.jpg)
Захід проводиться за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства України з питань державної служби, Національної академії педагогічних наук України.
Участь у конференції беруть більше 180 підготовлених в рамках проекту майстер-тренерів, педагогічних працівників, державних службовців та працівники органів місцевого самоврядування, які пройшли навчання з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ). Серед учасників конференції є також представники громадських організацій, науковці, журналісти, представники міжнародних інституцій.
Значну увагу в ході дискусій приділено питанням взаємодії влади, громади та освітніх установ у впровадженні громадських ініціатив та реформуванні державної влади на місцевому рівні. Дієве громадянське суспільство – це фундамент для децентралізації влади та залучення людей до реального управління як на рівні місцевих громад, так і на регіональному й загальнодержавному рівнях. У цьому контексті розуміння розвитку громади через принципи демократичного громадянства поділяють не тільки освітяни, а й представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
![](http://idu.at.ua/_nw/0/s66464698.jpg)
В цілому захід покликаний сприяти розвитку громадянського суспільства в Україні та створенню демократичного середовища у місцевих громадах через впровадження освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) у національну систему освіти.
Дізнайтесь більше на сайті проекту www.doccu.in.ua.
|