Неділя, 01.10.2023, 13:17
Вітаю Вас Гость | RSSМеню сайту
Форма входу
Календар
«  Жовтень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наукові праці співробітників ІДУ

Попередня сторінка

Для зареєстрованих користувачів доступна сторінка з можливістю скачувати матеріали. Якщо ви зареєстровані, будь-ласка натисніть тут.

Андрiяш В. I. Полiтологiчнi аспекти публiчного управлiння та адміністрування в умовах здійснення децентралізації влади та євроінтеграції в Україні : Практикум для студентів Інституту держ. управління  (за кредитно-модульною системою)  //  В.  I.  Андрiяш, М.  О.  Багмет, О. М. Штирьов;  під ред.  В. М. Ємельянова. – Миколаїв : Вид-во ЧНУ iм. Петра Могили, 2018. – 148 с. 

Практикум  для студентiв  з курсу  «Полiтологiчнi  аспекти  публiчного управлiння та адмiнiстрування в умовах здійснення децентралізації влади та євроінтеграції  в Україні»  (за кредитно-модульною системою) мiстять теми лекцiй, плани семiнарських занять і практичних занять, сформульованi проблеми для обговорення, питання для самодiагностики, творчi, iндивiдуальнi завдання, приклади вирiшення ситуацiй, контрольнi  питання,  тематика та вимоги до написання контрольних робiт, рефератiв, наукових статей, приклади модульної контрольної роботи, тестовi  завдання для перевiрки знань, передбаченi питання до iспиту, список лiтератури. 
Практикум для студентів має  на метi  полегшити вивчення студентами курсу  «Полiтологiчнi  аспекти публiчного  управлiння  та адмiнiстрування  в умовах здійснення децентралізації влади  та євроінтеграції  в Україні»,  
активiзувати самостiйну роботу, допомогти глибокому оволодiнню програмними матерiалами. 
Призначенi для студентiв  Iнституту державного управлiння Чорноморського національного унiверситету iменi Петра Могили.

Євтушенко О. Н. Муніципальний менеджмент : [підручник] / О. Н. Євтушенко, В. М. Ємельянов, В. І. Андріяш. – Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2016. – 404 с.

Підручник «Муніципальний менеджмент» зорієнтований на освітньо-професійні програми підготовки магістрів державної служби та місцевого самоврядування. В даному підручнику розглядаються теоретичні і практичні проблеми муніципального менеджменту, як самостійної галузі наукового знання. 
До складу підручника входять також запитання для самоконтролю, матеріали для семінарських занять, тестові завдання, теми рефератів, словник основних термінів і список літератури. 
Підручник «Муніципальний менеджмент» призначений для слухачів магістратури Інституту державного управління Чорноморського державного університету імені Петра Могили зі спеціальності державна служба та місцеве самоврядування, студентів факультету політичних наук, науковців, викладачів, що спеціалізуються в області державного управління, державних службовців.

Євтушенко О. Н. Методичні рекомендації для виконання дипломних магістерських робіт  зі  спеціальностей  8.15010002  «Державна служба»,  8.15010009 «Місцеве самоврядування» галузі знань 1501 «Державне управління» / О. Н. Євтушенко, О. А. Малікіна. – Миколаїв  : Вид-во ЧДУ імені Петра Могили, 2016. – 36 с.  
 
Видання містить вказівки для виконання магістерських робіт зі спеціальностей  «Державна служба», та «Місцеве самоврядування», порядок їх написання й основні вимоги щодо  структурних елементів, змісту й оформлення магістерської роботи. Також подано рекомендації щодо прилюдного захисту магістерських  робіт. У додатках наведено зразки оформлення магістерської роботи. 
Видання призначене для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр»  Інституту державного управління Чорноморського державного університету імені Петра Могили.

Бондар Г. Л. Комунікативна політика в діяльності державного службовця : навч. посіб. / Г. Л. Бондар. – Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2015. – 300 с.

У навчальному посібнику висвітлено теоретико-методологічні аспекти комунікативної політики в діяльності державного службовця та напрями діяльності державного службовця у сфері зв’язків з громадськістю та соціальних технологій. Матеріал викладено з урахуванням закордонного та вітчизняного досвіду щодо реалізації комунікативної політики в державному адміністративному управлінні, що дозволить студентам оволодіти систематизованими науковими знаннями про державну комунікативну політику, яка має стати одним із напрямів розв’язання проблем ефективності та оптимізації державного управління в інформаційній сфері, знаряддям розбудови громадянського та інформаційного суспільства в Україні. Посібник призначено для студентів спеціальності 8.15010002 «Державна служба», для працівників органів державної влади та місцевого самоврядування.

З посібником можна ознайомитись за посиланням.

Ємельянов В. М. Державне управління:  у визначеннях, поясненнях,   схемах, таблицях : [навчальний посібник] / В. М. Ємельянов, О. Н. Євтушенко, В. І. Андріяш. – Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2015. – 336 с.
 
Навчальний посібник «Державне управління: у визначеннях, поясненнях, схемах, таблицях» містить основні терміни з державного управління, які допоможуть як при підготовці до заліку або іспиту, так і для підвищення особистого рівня знань в області державного управління.  
Крім того,  в  навчальному посібнику є схеми й таблиці, які розкривають проблеми державного управління, охоплюючи основні компоненти курсу, основи теорії державного управління,  систему державного управління в Україні, менеджмент в органах державної влади та ін., що допоможе легше сприйняти матеріал.  
Схематична подача курсу полегшує вивчення й запам’ятовування навчального матеріалу. Навчальний посібник може бути корисним державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, депутатам, викладачам, слухачам і студентам, усім, хто цікавиться проблемами державного управління.
Євтушенко О. Н. Державне управління : [навчальний  посібник  у 3-х частинах] / О. Н. Євтушенко, В. І. Андріяш.  –  Миколаїв : Вид-во  ЧДУ ім. Петра Могили, 2014.
Ч. 3. Основи внутрішньої організації державного органу та менеджменту. – Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2014. – 248 с.
 
Навчальний посібник «Державне управління. Ч. 3. Основи внутрішньої організації державного органу та менеджменту»  зорієнтовано на освітньо-професійні програми підготовки магістрів державної  служби.  У запропонованому навчальному посібнику розглядаються  основи
менеджменту в державному управлінні; інформаційне та комунікаційне забезпечення державного управління; контролінг у системі державної служби. До складу посібника входять також запитання для самоконтролю, матеріали для семінарських занять, тестові завдання, теми  рефератів, словник основних термінів і список літератури.
Навчальний посібник «Державне управління. Ч. 3. Основи внутрішньої організації державного органу та менеджменту»  призначено  для слухачів магістратури Інституту державного управління Чорноморського державного університету імені Петра Могили зі спеціальності «Державна  служба та місцеве самоврядування», студентів факультету політичних наук, науковців, викладачів, що спеціалізуються в галузі державного управління, державних службовців.
Євтушенко О. Н. Державне управління  :  [навчальний посібник у трьох частинах] / О. Н. Євтушенко, В. І. Андріяш.  –  Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2013.  
Ч. 2. : Система органів державної влади та місцевого самоврядування України. – Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2014. – 248 с.
 
Навчальний посібник «Державне управління» (Система органів державної влади та місцевого самоврядування України) зорієнтований на освітньо-професійні програми підготовки магістрів державної служби.  У навчальному посібнику  розглянуто теоретичні і практичні проблеми державного управління як самостійної галузі наукового знання. У ньому в єдиній логіці представлено систему органів державної влади та місцевого самоуправління, її конституційні засади, подано характеристику центральних органів влади та їхніх територіальних підрозділів, проаналізовано відносини місцевих державних адміністрацій у системі вертикальних та горизонтальних зв’язків, роль місцевого самоврядування в державному управлінні та необхідність реформування організаційної структури державного управління в Україні.  
До складу посібника входять також запитання для самоконтролю, матеріали для семінарських занять, тестові завдання, теми рефератів, словник основних термінів і список літератури.
Навчальний посібник «Державне управління» (Система органів державної влади та місцевого самоврядування України) призначено для слухачів магістратури  Інституту державного управління Чорноморського державного університету імені Петра Могили зі спеціальності державна служба та місцеве самоврядування, студентів факультету політичних наук, науковців, викладачів, що спеціалізуються в галузі державного управління, державних службовців.

Лазарєва О.В. Фінансове регулювання економіки: [навчальний посібник] / О.В. Лазарєва. – Миколаїв: Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2014. –  245 с.
 
У навчальному посібнику розглянуто найважливіші теоретичні засади фінансового регулювання економіки, висвітлено сутність бюджетної, податкової, грошово-кредитної, валютної, інвестиційної, цінової та антиінфляційної політики держави, обґрунтовані основи формування та реалізації стратегії фінансової політики. До кожної теми подано завдання для самоперевірки та контролю засвоєння знань, тестові завдання, що сприяють глибшому розумінню та засвоєнню матеріалу.
Навчальний посібник розрахований для викладачів та студентів вищих навчальних закладів, слухачів системи післядипломної освіти, керівників, працівників установ державної влади, які здійснюють фінансове регулювання економіки.

Палагнюк Ю. В. Державна  євроінтеграційна  політика  України: теорія, методологія, механізми :  [монографія]  / Юліана Вікторівна Палагнюк. – Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2014. – 392 с.

У монографії досліджено механізми формування  та  реалізації державної політики України у сфері європейської інтеграції. Здійснено узагальнення  та  наведено нове вирішення наукової проблеми обґрунтування теоретичних і методологічних засад державної євроінтеграційної політики. Розроблено практичні рекомендації щодо оптимізації  й  удосконалення механізмів реалізації стратегії інтеграції України до Європейського Союзу.  
Монографію розраховано на фахівців у галузі державного управління,  права,  політичних  наук, міжнародних відносин та історії, науковців, викладачів, студентів.

Шатун В. Т. Антикризове управління: навчальний посібник / В. Т. Шатун. - Миколаїв : Іліон, 2014. - 324 с.

У навчальному посібнику викладено теоретичні положення щодо сутності, змісту, ознак та особливостей криз, функції, технології і методів антикризового управління. Визначено специфіку, принципи і завдання стратегічного антикризового управління; сформульовано завдання держави у забезпеченні економічної безпеки України і регіонів; розкрито методику проведення діагностики кризових явищ; обгрунтовано антикризовий механізм моніторингу, упередження, нейтралізації та подолання кризових явищ.
Посібник розраховано на слухачів системи підготовки магістрів державного управління, студентів вищих навчальних закладів, які вивчають курс «Антикризове управління», викладачів, аспірантів, усіх, хто цікавиться проблемами управління в умовах кризи.

Штирьов О. М. Основи державного управління та місцевого самоврядування : конспект лекцій з дисципліни «Основи державного управління та місцевого самоврядування» / О. М. Штирьов, С. П. Тимофєєв., В.С. Фуртатов. – Миколаїв : 2014. – 114 с.

Конспект з курсу «Основи державного управління та місцевого самоврядування» містить теми лекцій з курсу «Основи державного управління та місцевого самоврядування», він складається з курсу лекцій, контрольних питань для самоперевірки, списку рекомендованої літератури до кожної теми лекцій.
Конспект має на меті полегшити вивчення студентами курсу «Основи державного управління та місцевого самоврядування», активізувати самостійну роботу, допомогти глибокому оволодінню програмними матеріалами.
Призначений для студентів денної форми навчання Чорноморського державного університету ім. Петра Могили та слухачів Інституту державного управління за спеціальностями: «Державна служба», «Місцеве самоврядування», «Історія», «Міжнародні відносини», «Мова і література (англійська та німецька)», «Переклад (англійська та німецька мови)», «Екологія та охорона навколишнього середовища», «Фінанси і кредит», «Соціологія», «Соціальна робота».

Сорока С. В. Галузеві політики Європейського Союзу : методичні рекомендації з дисципліни  для підготовки магістрів за спеціальністю 8.15010002 «Державна служба»  / С. В. Сорока.  –  Миколаїв :  Вид-во  ЧДУ ім. Петра Могили, 2014. – 64 с. – (Методична серія ; вип. 222).

Методичні  рекомендації  містять програму дисципліни, плани лекцій і семінарських занять, питання для самостійної роботи магістрантів і підготовки до заліку, модульні та домашні контрольні роботи для проміжного та підсумкового контролю знань, список рекомендованої літератури  та словник базових термінів. Призначено для викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, а також слухачів системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Євтушенко О. Н.  Державне управління (Основи теорії державного управління) : [навчальний посібник у трьох частинах] / О. Н. Євтушенко, В. І. Андріяш. – Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2013.
Ч. 1. Основи теорії державного управління. – 2013. – 268 с.

Навчальний посібник  «Державне  управління»  (Основи теорії державного управління) зорієнтований на освітньо-професійні програми підготовки магістрів державної служби та магістрів за  спеціальністю «Місцеве самоврядування».  В  даному  навчальному  посібнику розглядаються теоретичні і практичні проблеми державного управління як самостійної галузі наукового знання. У ньому в єдиній логіці представлено  базові категорії науки державного управління, її основні закони, принципи та функції й обґрунтована система керуючого впливу в єдності всіх її компонентів, дана характеристика всіх циклів управлінської діяльності  та  всіх її суб’єктів, від яких насамперед залежить ефективність управлінської праці.  
До складу  навчального  посібника  входять також запитання для самоконтролю, матеріали для семінарських занять,  тестові завдання, теми рефератів, словник основних термінів і список літератури.
Навчальний посібник  «Державне  управління»  (Основи теорії державного управління)  призначений  для  слухачів  магістратури Інституту державного управління Чорноморського державного університету імені Петра Могили зі спеціальності «державна служба» та «місцеве самоврядування», студентів факультету політичних наук, науковців,  викладачів, що спеціалізуються в області державного управління, державних службовців.

Євтушенко О.Н. Місцеве самоврядування в Україні : теорія та практика становлення : [навчальний посібник] / О. Н. Євтушенко, Т. В. Лушагіна. - Миколаїв : Вид-во ЧДУ імені Петра Могили, 2013. - 316.

Навчальний посібник «Місцеве самоврядування в Україні-теорія та практика становлення» призначений для слухачів Інституту державного управління ЧДУ імені Петра Могили зі спеціальності «Державна служба», студентів факультету політичних наук.

Державна етнополітика України в умовах глобалізації : [монографія] / Вікторія Іванівна Андріяш. - Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2013. - 328 с.

У монографії досліджується державна етнополітика, її особливості в Україні в умовах глобалізації. Аналізуються перспективи розвитку етнополітичних процесів в Україні з урахуванням зарубіжного досвіду. Подано наукове обгрунтування особливостей практик політико-правового регулювання етнополітичних процесів, які були б адекватні сучасним соціокультурним реаліям та сприяли б зміцненню стабільності українського поліетнічноіо суспільства, забезпеченню національно-державних інтересів України в умовах глобалізації.
Положення, викладені в монографії, можуть бути застосовані в практичній роботі органів державної влади й місцевого самоврядування, у роботі з вдосконалення законодавства, яке регулює етнонаціональні відносини, при підготовці різного роду загальнодержавних програм, налагодження чіткої координації діяльності органів виконавчої влади і місцевого самоврядування в питаннях етнополітичного розвитку та вдосконалення механізму управління етнонаціональними процесами як на державному, так і на регіональному рівнях.

Лазарєва О. В. Економіка : [методичні рекомендації для слухачів спеціальності 8.15010002 «Державна служба»] / О. В. Лазарєва. – Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2013. – 48 с. (Методична серія; Вип. 193)

Методичні рекомендації щодо вивчення  дисципліни «Економіка» за кредитно-модульною системою містять зміст дисципліни за модулями та темами,  тематику  лекцій, семінарських занять, теми рефератів, словник базових термінів, питання для самодіагностики, перелік рекомендованої літератури. Призначено для магістрів Інституту державного управління Чорноморського державного університету імені Петра Могили за напрямом підготовки адміністративний менеджмент, правове забезпечення,  кадровий менеджмент, економіка, територіальне управління та місцеве самоврядування, світова та європейська інтеграція.

Державне регулювання інноваційного розвитку машинобудівних підприємств України : монографія / Ю. В. Великий, Є. Г. Юрін. - Миколаїв : Іліон, 2013. - 376 с.

У монографії розглянуто сутність і характерні особливості лс-ржавного регулювання інноваційного потенціалу машинобудівних підприємств України. Обґрунтовано досвід зарубіжних країн щодо регулювання інноваційної діяльності. Розкрито й систематизовано структуру, основні тенденції та особливості форм і методів регулювання.
Розрахована на студентів, викладачів, підприємців, які займаються проблемами інноваційного потенціалу.

Ємельянов В. М. Розвиток партнерських відносин бізнесу і влади в системі державного управління сталим розвитком України: теорія, методологія, практика : [монографія] / В. М. Ємельянов. - Миколаїв : ПП Ємельянова Т. В., 2012. -420 с.

У монографіїдослідженотеоретико-методологічні засади розвитку партнерських відносин бізнесу і влади в системі державного управління сталим розвитком. Визначено ефективність його реалізації в Україні на сучасному етапі суспільного розвитку на основі дослідження структури економіки регіонів і моніторингу тенденцій її розвитку, аналізу основних чинників, оцінки результатів управління соціально-скономічним розвитком регіонів України. Розроблено пропозиції щодо формування стратегічних напрямів та удосконалення механізмів й інструментів державного управління розвитком партнерських відносин бізнесу і влади.
Монографія розрахована на фахівців у галузі державного управління, економіки, місцевого самоврядування, науковців, викладачів, студентів.

Євтушенко О. Н. Психологія управління: [методичні рекомендації до семінарських занять з курсу «Психологія управління» (за кредитно-модульною системою)] / О. Н. Євтушенко. – Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2012. – 104 с.

Методичні рекомендації до семінарських занять з курсу «Психологія управління» (за кредитно-модульною системою) містять теми лекцій із курсу «Психологія управління», плани семінарських занять, плани практичних занять, проблеми для обговорення, питання для самодіагностики, творчі завдання, індивідуальні завдання, приклади вирішення конфліктних ситуацій, контрольні питання, практикум (завдання для самостійного виконання), вимоги до написання та тематику контрольних робіт, рефератів, наукових статей, приклади модульної контрольної роботи, тести з психології управління, контрольні питання до іспиту, список літератури.
Методичні рекомендації мають на меті полегшити вивчення студентами курсу «Психологія управління», активізувати самостійну роботу, допомогти глибокому оволодінню програмними матеріалами.
Призначені для студентів Інституту державного управління Чорноморського державного університету імені Петра Могили зі спеціальності 8.150101 – «Державна служба», напряму 1501 – «Державне управління», спеціалізації «Адміністративний менеджмент», «Правове забезпечення державного управління», «Кадровий менеджмент».

Історія та практика державного управління і місцевого самоврядування в Україні: [навчальний посібник у 2-х томах / Відповідальні за випуск: М О. Багмет, В. М. Ємельянов]. - Т. 1. -Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили. 2012. - Випуск 8. - 144 с. (Серія «Україна історія і сучасність»).

Історія та практика державного управління і місцевого самоврядування в Україні: [навчальний посібник у 2-х томах / Відповідальні за випуск: М О. Багмет, В. М. Ємельянов]. - Т. 2. -Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили. 2012. - Випуск 9. - 236 с. (Серія «Україна історія і сучасність»).

У навчальному посібнику, відповідно до положень Болонської конвенції, розкриваються різнопланові аспекти державною управління і місцевого самоврядування в Україні.
І том присвячено теоретичним та історичним аспектам державного управління.
У II томі розглядається історія державною управління у ХІХ-ХХІ століттях, розкриваються сьогоденні державотворчі процеси, зокрема, функції місцевою самоврядування в умовах сучасного реформування українською суспільства. Тут же розміщений глосарій, в якому подаються поняття та дефініції з державного управління і місцевого самоврядування, а також друкуються запитання для тестових завдань.
Розраховано на студентів спеціальностей «Державне управління». «Історія», «Політолопя», «Міжнародні відносини», «Соціологія», а також усіх, хто зацікавлений у поглибленні знали, з проблем функціонування органів державної влади і місцевою самоврядування на різних державотворчих етапах розвитку України.

Сорока С. В. Механізми  взаємодії  уряду  і  парламенту  в  процесі  державного  управління: досвід  країн  Європейського  Союзу  та  українська  практика :  монографія / Світлана  Вікторівна  Сорока. –  Миколаїв:  Видавництво  ЧДУ  імені  Петра Могили, 2012. – 421 с.

У монографії досліджено механізми взаємодії уряду  і парламенту в процесі реалізації функцій  державного  управління  в  країнах Європейського Союзу. Докладно  розглянуто інституційно-правові  основи  взаємодії  уряду  і  парламенту  в  законодавчому  процесі, особливості  застосування  механізмів  взаємодії  уряду  і  парламенту  під  час  реалізації парламентської  відповідальності  уряду  та  виконання  контрольної  функції  державного управління.  Розроблені  практичні  рекомендації  щодо  оптимізації  та  удосконалення механізмів взаємодії Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України з урахуванням досвіду країн Європейського Союзу.
Монографія розрахована на фахівців у галузі державного управління, конституційного права та місцевого самоврядування, науковців, викладачів, студентів.

Ю. Глухова, Ю. Палагнюк, С. Пономарьов, Д. Сай, С. Сорока. Англійська мова. Навчально-методичний посібник для навчання фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції (для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування). – 2-ге вид., оновл.  – Миколаїв  : ЧДУ ім. П. Могили, 2012. – 480 с.

Навчальний посібник з англійської мови для фахівців в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, розроблений авторським колективом Інституту державного управління Чорноморського державного університету імені Петра Могили для навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Він може використовуватися для викладання  англійської мови  студентам  за напрямом підготовки «Державне управління», «Міжнародні відносини», «Політологія», в процесі підвищення мовної кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Посібник розрахований на використання в навчальному процесі, який повинен тривати не менш як 144 академічні години і складається з двох модулів: перший з європейської  інтеграції, другий з євроатлантичної інтеграції.
Для викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, а також слухачів системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Дерега В. В. Соціальна  і гуманітарна політика :  [навчальний посібник] / В. В. Дерега.  – Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2012. – 152 с.

Запропонований посібник призначено  для магістрів  за спеціальністю «Державна служба», студентів, слухачів системи післядипломної освіти, викладачів вищих навчальних закладів, а також  усіх, хто цікавиться проблемами соціальної і гуманітарної політики.

Палагнюк Ю. В. Державне регулювання аудіовізуальних засобів масової комунікації: європейський досвід та Україна: [монографія] / Ю. В. Палагнюк. - Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили. 2012. - 236 с.

У монографії дослілжено сутність та особливості формування і реалізації державної політики щодо аудіовізуальних засобів масової комунікації в країнах Європи. Визначено теоретичні основи регулювання медіа-ринку. Проведено аналіз регуляторної політики ЄС щодо аудіовізуальних засобів масової комунікації як на наднаціональному рівні, так і в країнах-членах ЄС Західної Європи. Проаналізовано досвід регулювання аудіовізуальних мас-медіа у постсоціалісінчних країнах Центрально-Східної Європи в умовах євтюиггеграції. Охарактеризовано трансформацію державної політики шодо аудіовізуальних засобів масової комунікації в сучасній Україні.
Монографію розраховано на фахівців у галузі державною управління, політичннх наук, журналістики та права, науковців, викладачів, студентів і всіх, хто цікавиться особливостями державного регулювання засобів масової комунікації у Європі.

Промисловість України: тенденції, проблеми, перспективи : [монографія] / [Н. В. Тарасова, Л. П. Клименко. В. М. Ємельянов та ін.]. - Миколаїв Вил-во ЧДУ ім Петра Могили, 2011. - 320 с.

У монографії досліджено та узагальнено теоретичні і практичні проблеми розвитку промислового виробництва в економічному просторі України. В результаті аналізу статистичної інформації виявлено особливості, тенденції і проблеми розвитку промислового виробництва України та її регіонів за 2001-2009 рр. і визначено шляхи подолання негативних наслідків фінансово-економічної кризи. Оцінка виробничого, кадрового, інноваційно-інвестиційного потенціалу промисловості стала базою для формування рекомендацій шодо підвищення ефективності його використання.
Розраховано на фахівців у галузі економіки, державних і регіональних органів управління, науковців, викладачів, студентів.

Кальниш Ю. Г. Методологія  наукових  досліджень : [навчальний посібник для підготовки магістрів за спеціальністю 8.150101 «Державна  служба»] /  Ю. Г. Кальниш,  В. М. Ємельянов, С. В. Сорока. – Миколаїв : Вид.-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2011. – 132 с. – ISВN 978-966-336-216-8.

Навчальний  посібник  містить  програму  дисципліни,  плани  і конспекти лекцій, питання для самостійної  роботи магістрантів  і підготовки  до  іспитів,  модульні  контрольні  роботи  для проміжного  та  підсумкового  контролю  знань,  структурований список  рекомендованої  літератури.  Посібник  розраховано  на використання  в  навчальному  процесі,  який  повинен  тривати  не менш як 52 академічні години. Для викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, а також слухачів системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Ю. Глухова, Ю. Палагнюк, С. Пономарьов, Д. Сай, С. Сорока. Англійська мова. Навчально-методичний посібник для навчання фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції (для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування). - Миколаїв : ЧДУ ім. Петра Могили, 2011. - 300 с.

Навчальний посібник з англійської мови для фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, розроблений авторським колективом Інституту державного управління Чорноморського державного універсилету імені Петра Могили для навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Він може бути використаний для викладання англійської мови студентам за напрямом підготовки «Державне управління». «Міжнародні відносини», «Політологія» в процесі підвищення мовної кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Посібник розраховано на використання в навчальному процесі, який повинен тривати не мент як 144 академічні години і складається з двох модулів: перший - з європейської інтеграції, другий - з євроатлантичної інтеграції.
Для викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, а також слухачів системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування.

Теоретико-методологічні основи державного управління: Навчальний посібник / О.Н. Євтушенко, В.М. Ємельянов, Г .В. Коваль., С.П. Тимофєєв, B.C. Фуртатов. Миколаїв: Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2010. - 268 с.

У навчальному посібнику розглянуто основні положення теорії державного управління, методологічні основи дослідження та вирішення проблем державного управління, а також його конституційно-правової основи. Аналізуються принципи діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні.
Для студеніти, магістрів, аспірантів, управлінців, усіх, хто цікавиться актуадьними проблемами державного управління.

Євтушенко О. Н. Державна влада і місцеве самоврядування в політичній системі суспільства : [монографія] / Олександр Никифорович Євтушенко. - Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2010. - 516 с.

У монографії автор досліджує процеси інституційних змін, механізмів організації та функціонування органів державної влади і місцевого само­врядування в умовах модернізації політичної системи суспільства.
Проведено аналіз проблем взаємодії державної влади і місцевого самоврядування з урахуванням історії самоврядних інститутів, досяг­нення вітчизняної і закордонної політико-правової думки, що узагаль­нює теорію і практику становлення державної влади та місцевого самоврядування, а також перспективи їх розвитку в Україні.
Положення, викладені в монографії, можуть бути застосовані у практичній роботі органів державної влади й місцевого самоврядування при створенні децентралізованої системи державної влади, у роботі з удосконалення законодавства, яке регулює взаємодію органів державної влади й органів місцевого самоврядування, при підготовці різного роду загальнодержавних програм з демократизації системи публічної влади, розвитку громадянською суспільства. Окремі висновки потребують урахування в законотворчій діяльності, а також на рівні програмних положень демократичних політичних сил.
Дане дослідження буде корисним не тільки для політологів, але й для всіх тих, хто цікавиться проблемами влади та місцевого само­врядування.

Репешко П. І. Найманство : Монографія. - Херсон : Олді-плюс, 2010. - 372 с.

Актуальність боротьби з найманством зумовлена фактами застосування найманців не лише у збройних конфліктах між державами та у внутрішньодержавних конфліктах, а й у виконанні терористичних актів м

Copyright IDU © 2023
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz