Понеділок, 17.02.2020, 11:59
Вітаю Вас Гость | RSS



Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міжнародна співпраця

Протягом шести навчальних років (з 2008 р. і по теперішній час) в Інституті державного управління (ІДУ) налагоджена співпраця з Програмою академічних стипендій (ПАС), що є частиною Програми підтримки вищої освіти.

Інститут державного управління у 2008-2009 навчальному році на конкурсній основі виграв співпрацю з Програмою академічних стипендій. За результатами активної та плідної діяльності ІДУ також було обрано до даної співпраці й у 2009-2010 навчальному році, а також на 2010-2011, 2011-2012 та 2012-2013 навчальні роки.

Програма академічних стипендій є частиною Програми підтримки вищої освіти. Метою Програми є допомога державним вищим навчальним закладам на пострадянському просторі у реформуванні змісту і методів викладання суспільних та гуманітарних наук.  Необхідною умовою участі кафедри у програмі ПАС є наявність на ній щонайменше двох викладачів із західним магістерським або докторським ступенем та значної кількості викладачів, що мають робочий рівень володіння англійською мовою.

У процесі роботи та відбору для подальшої співпраці ПАС оцінює активність керівництва кафедри у вирішенні ключових питань реформування вищої освіти в Україні. ПАС звертає увагу на досягнення та готовність кафедри до подальшого вдосконалення за такими напрямками: наявність стратегічного бачення розвитку кафедри на наступні кілька років; сприяння керівництва кафедри професійному розвитку викладачів та демократичність відносин між керівництвом та викладачами; запровадження новітніх методів оцінювання студентів та викладачів; систематичний перегляд та оновлення навчальних планів та учбових програм кафедри; роль студентів та викладачів кафедри у процесі прийняття рішень стосовно організації навчального процесу; впровадження методик викладання, що заохочують активну навчальну діяльність студентів; участь у національних, регіональних та міжнародних професійних асоціаціях; активна участь у реформуванні вищої освіти на національному рівні; боротьба з корупцією у вищій освіті; підтримка наукових досліджень та їх інтеграція у процес викладання.

Підтримка кафедр програмою полягає у: сприянні керівництву у розробці плану розвитку кафедри та стратегії співробітництва з програмою; залученні висококваліфікованих професорів західних університетів до консультування викладачів кафедри; підтримці проектів, спрямованих на подальший розвиток навчальних планів, програм, спеціалізацій, курсів та підвищення професійного рівня викладачів кафедри; забезпеченні кафедри необхідними навчальними матеріалами та поповненні бібліотечного фонду; зміцненні регіональних зв’язків та сприянні обміну досвідом між кафедрами, підтримці кафедр у  їхньому становленні як регіональних ресурсних центрів з відповідних дисциплін.

Протягом 2008-2009 та 2009-2010 навчальних років ІДУ співпрацював з доктором наук з державного управління Гюнтером Вальценбахом (Університет Західної Англії, м. Брістоль, Велика Британія). У рамках співпраці др. Вальценбах здійснив по три тижневі візити до ІДУ кожного навчального року.

Крім того, міжнародна співпраця ІДУ

у 2013-14 навчальному році:

у 2012-13 навчальному році:

 1. Стажування і наукове дослідження аспірантки О.В. Палагнюк у Центрі Міжнародних Міграційних досліджень у Флорентійському університеті (м. Флоренція, Італія, листопад 2012 р.)
 2. Міжнародна конференція в м. Стамбул (Туреччина) 15-18.11.2012 : виступ к.політ.н, докторанта Ю.В. Палагнюк, та аспірантки О.В. Палагнюк.

у 2011-12 навчальному році:

 1. Участь у літній школі з європейської інтеграції «Європа у світі», що відбулася у Центрі навчання і дослідження соціології (the Center for Research and Studies in Sociology (CIES)) в Університеті Інституту Лісабону (the University Institute of Lisbon (ISCTE-IUL)) (м. Лісабон, Португалія; червень 2012) к.політ.н, докторанта Палагнюк Ю.В., аспірантки Палагнюк О.В.
 2. Участь аспірантки О.В. Палагнюк у міжнародній літній школі з питань протидії корупції, організованій міжнародною неурядовою організацією Transparency International (м. Вільнюс, Литва, липень 2012 р.)  
 3. Міжнародна конференція в м. Стамбул (Туреччина) 10-13.11.2011 : виступ к.політ.н, докторанта Палагнюк Ю.В., викладача Д.О. Сая та викладача О.В. Палагнюк.
 4. Міжнародна конференція в м. Будапешт (Угорщина) (21-25.03.2012) : виступ к.політ.н, докторанта Палагнюк Ю.В., , викладача Д.О. Сая та аспірантки О.В. Палагнюк.

у 2010-11 навчальному році:

 1. Троє співробітників ІДУ (к.політ.н., докторант Палагнюк Ю.В., к.політ.н., докторант Сорока С.В., аспірант Палагнюк О.В..) пройшли наукове стажування в Тбіліському державному університеті (Тбілісі, Грузія, 22.05.2012-29.05.2011).
  Були проведені робочі зустрічі з викладачами факультету міжнародних відносин для обговорення академічних програм, навчальних курсів, дослідницьких проектів та можливостей спільних наукових проектів в галузі європейської інтеграції; працювали в бібліотеках Тбіліського університету, факультету міжнародних відносин та центру європейської інтеграції; мали зустріч з директором Центру європейської інтеграції для обговорення перспектив співпраці ІДУ та Центру європейської інтеграції Тбіліського університету.
 2. К.політ.н., докторант Палагнюк Ю.В. та викладач Пономарьов С.Ю. з 2009 р. і до 2012 р. брали участь у якості дослідників у спільному українсько-норвезькому проекті „Місцеве самоврядування в Україні: підвищення кваліфікації кадрів та прикладні дослідження”.
  У рамках даного проекту 23-29 січня 2011 р. співробітники ІДУ (к.політ.н., докторант Палагнюк Ю.В., викладач Пономарьов С.Ю. з 11 міськими головами Миколаївської та Одеської областей здійснили робочий візит до Норвегії. Делегація була в м. Осло, в містечку Санде, де вивчали досвід роботи органів місцевого самоврядування, їх повноваження. Також була зустріч у Міністерстві закордонних справ Норвегії для обговорення подальшої співпраці щодо реформування державного управління та місцевого самоврядування в межах даного та інших проектів. Під час візиту робота відбувалася зі спеціалістами Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад, а також навчальні семінари проводилися в Норвезькому науково-дослідному центрі міських та регіональних досліджень. 
 3. Міжнародна конференція з міжнародних відносин, політичних наук та державного управління (м. Анталія, Туреччина, 23-27 жовтня, 2010).
  Виступили співробітники ІДУ:
  - к.політ.н., докторант Палагнюк Ю.В., викладач Пономарьов С.Ю. з доповіддю «Покращення ефективності управління житловим фондом на локальному рівні в Україні»;
  - викладач Сай Д. з доповіддю «Виборчий процес в Україні та люди з обмеженими фізичними можливостями»;
  - викладач Горелова О. з доповіддю «Корінне населення в Україні: їх статус порівняно з корінним населенням інших держав світу».
 4. Участь у шведсько-українському проекті «Права людини» викладача ІДУ Пономарьова С.Ю. з метою розробки курсів з прав людини для дистанційного викладання. У рамках проекту викладач ІДУ Пономарьов С.Ю. здійснив візит до Університету Умео (Швеція, 21-25 листопада 2010 р.) та прочитав лекцію для студентів «Права людини в Україні після Помаранчевої революції».
 5. Міжнародна конференція з міжнародних відносин, політичних наук та державного управління (м. Ефес, Туреччина, 27-квітня- 1 травня, 2011).  Запрошені до виступу співробітники ІДУ:  к.політ.н., докторант Палагнюк Ю.В., викладач Пономарьов С.Ю., викладач Сай Д.

У 2009-10 навчальному році:

 1. Наукове стажування в університеті Бухаресту (Бухарест, Румунія, 31.05.2010-07.06.2010) к.політ.н., докторанта Палагнюк Ю.В., к.політ.н., доцента Дереги В.В., викладача Пономарьова С.Ю. Були проведені робочі зустрічі з викладачами факультету політичних наук для обговорення академічних програм, навчальних курсів, дослідницьких проектів та можливостей спільних наукових проектів; працювали в бібліотеках Бухарестського університету і факультету політичних наук; здійснили візит до дослідницького центру при архівах румунського аналога КДБ (Securitate) та дискутували з працівником установи про причини та політико-соціальні наслідки тотального розсекречення архівів, доступу до інформації; мали зустріч з замісником декану факультету політичних наук для обговорення перспектив співпраці ІДУ та факультету політичних наук Бухарестського університету.
 2. Міжнародна конференція з міжнародних відносин, політичних наук та державного управління (м. Пржно, Чорногорія, 6-9 травня 2010). 
  Виступили з доповідями співробітники ІДУ:
  - к.політ.н., докторант Палагнюк Ю.В. з доповіддю «Реформи в Україні у сфері державного управління»;
  - викладач Пономарьов С.Ю. з доповіддю «Політика щодо адміністрування в ЄС: уроки для України»;
  - викладач Сай Д. з доповіддю «Державна політика щодо людей з обмеженими фізичними властивостями в ЄС та Україні».
 3. Наукове стажування (2009-2010) для дослідження за темою кандидатської дисертації з державного управління аспірантки С. Мятяж у Республіці Польща.
 4. Міжнародна конференція з міжнародних відносин та політичних наук та державного управління (м. Стамбул, Туреччина, 15-18 жовтня, 2009).
  Виступили з доповідями співробітники ІДУ: к.політ.н., докторант Палагнюк Ю.В. з та викладач Сай Д.
 5. Наукове стажування в університеті Саарланда (м. Саарбрюкен, Німеччина, липень-серпень 2009 р.) к.політ.н., докторанта Палагнюк Ю.В. з метою розробки курсу англійською мовою «Медіа та демократія» та його викладання у рамках проекту «Демократія» співпраці Чорноморського державного університету імені Петра Могили та університету Саарланда

У 2008-09 навчальному році:

 1. Наукові дослідження та академічні консультації у Центральноєвропейському університеті  (Будапешт, Угорщина, травень 4-17, 2009) к.політ.н., докторанта Палагнюк Ю.В. з метою роботи в бібліотеці та академічних консультацій в тому числі з метою подальшого удосконалення курсу Ю. Палагнюк «Політика європейської інтеграції», який викладається в ІДУ. Були проведені академічні консультації з такими викладачами Центральноєвропейського університету, які спеціалізуються на європейській інтеграції: др. А. Фольтц (факультет політичних наук), др. М. Мерлінген, др. К. Куровська, др. А. Літттоз-Моннет (факультет міжнародних відносин та європейських студій).
 2. Наукове стажування (2008-2009) для дослідження за темою докторської дисертації з державного управління к.політ.н., докторанта С.В. Сороки у Республіці Польща.
 3. Міжнародна конференція з міжнародних відносин та політичних наук та державного управління (м. Стамбул, Туреччина, 2-4 квітня, 2009).
  Виступили з доповідями співробітники ІДУ:
  - к.політ.н., докторант Палагнюк Ю.В. з доповіддю «Особливості врегулювання збройних конфліктів»;
  - викладач Пономарьов С.Ю. з доповіддю «Адміністративна політика та соціальна справедливість»;
  - к.політ.н., доцент Дерега В.В. з доповіддю «Соціальна та гуманітарна політика в Україні».
Copyright IDU © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz